czwartek, 28 marca 2013

3. Współczesne dowody na katastrofizm przy górze St. Helens - Pnie drzew i osady w jeziorze Spirit Lake

3. Pnie drzew i osady w jeziorze Spirit Lake
Ponad milion pni drzew został zmiecionych przez przeogromną falę na powierzchnię jeziora Spirit Lake 18 maja 1980 roku.

Naukowcy kreacjonistyczni  zauważyli, że niektóre płynące pnie drzew przyjmowały pozycję pionową. Podczas dryfowania pnie namokły wodą. Jeden koniec pnia zatonął a drugi pływał. Dzrewa poruszane w wodzie przez wiatr zagruntowywały się przy brzegach jeziora w pozycji stojącej.

Widok pni drzew na powierzchni jeziora z helikoptera. Mata pływających pni od 18 maja 1980 roku zajmowała większą część powierzchni jeziora. Powoli mata się zmniejszało i po 10 latach połowa pni drzew osadziła się w dnie jeziora.

Człowiek doprowadził do obniżenia poziomu jeziora doprowadzając do osadzenia sie pni drzew w dnie. Prowadzono badania dna jeziora sonarem i stwierdzono oszczędnie szacując, że w dnie jeziora stoi pionowo 20 000 pni drzew, a latem 1985 roku ta liczba mogła być nawet 40 000. To wyglądało jak las przesadzonych drzew.

Płetwonurkowie z akwalungiem przeprowadzają badania jeziora Spirit Lake. Nad nimi tratwa z pni drzew, z  tyłu za nimi jedno z pni płynące w pozycji pionowej. 

Średnica niektórych pni siegała 2 metrów.

Tutaj wyraźnie widać pnie drzew płynące w pozycji pionowej. Później osadzały się one w dnie jeziora w takiej samej pozycji.
Przy wejściu do parku narodowego Yellowstone tablica informuje turystów: "W poprzek doliny wznoszą sie zbocza dziwnego grzbietu górskiego... Wewnątrz wulkanicznych skał s których składają sie góry zagrzebanych jest 27 wyraźnie odzielonych skamieniałych lasów, które bujnie tu rosły 50 milionów lat temu." Dalej czytamy  "... Rzadkie erupcje wulkaniczne, które pojawiały się przez okres około 20 tysięcy lat zagrzebywały popiołem wulkanicznym i rumowiskiem skalnym wiele kolejnych lasów..."  "...Wiele pni stoi jeszcze pionowo w tym samym miejscu gdzie rosły miliony lat temu".
Pionowe, kamienne z czerwonego drewna kloce znajdują się wewnątrz tych warstw. Ewolucjoniści twierdzą, że te warstwy dostarczają dowodu, że ziemia ma miliony lat, a kolejne lasy zagrzebywane były przez okresy dziesiątków tysięcy lat. Ewolucjonisci twierdzą, że głupotą jest wierzyć w ogólnoświatowy potop zapisany w księdze Genesis, ponieważ te warstwy nie pokazują dowodu takiego zdarzenia. Jednak kreacjoniści interpretują te warstwy jako katastroficzne procesy osadzania usortowanego jakie pojawiły się w jeziorze Spirit Lake w sąsiedztwie góry St. Helens.

Naturalne procesy erozji pomogły usunąć osady otaczające te skamieniałe kloce. Ewolucjoniści mówią: "Jaka mogłaby to być zaproponowana sensowna interpretacja? To jest współczesny las rosnący dzisiaj. Tutaj jest szereg prastarych lasów, które rosły miliony lat temu". 
Ale uważne studium osadów w górach Specimen Ridge pokazują, że te skamieniałe pnie nie maja korzeni. często kończą się metr lub mniej od podstawy pnia. Niektóre stoją w tych górach do góry korzeniami. Jeszcze nie widziałem aby drzewa tak rosły. A może odpowiedź znajduje sie na dnie jeziora Spirit Lake, gdzie drzewa nie maja gałęzi, czubków i korzeni, zupełnie tak samo jak te skamieniałe w parku Yellowstone.
A więc mamy kolejny 3 współczesny dowód na katastroficzne osadzanie się drzew w jeziorze Spirit Lake. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz