poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Fałszerstwa ewolucjonistów 5 - Neandertalczyk

Brytyjski chirurg Vij Sodera uważa, że neandertalczycy byli w pełni ludźmi.  A ich charakterystyczne cechy szkieletowe (przygarbienie) powstały z powodu klimatu epoki lodowcowej po potopie.  Kształt układu kostnego wynikał z takich chorób jak artretyzm, krzywica, izolacja genetyczna itp.

Słynny szkielet neandertalczyka znaleziony w grocie Clmouse we Francji

To, że są dowody archeologiczne takie jak wyrafinowane włócznie i narzędzia kamienne, kontrolowane stosowanie ognia, tylko potwierdza, że intelektualnie i duchowo odbierali otaczającą ich rzeczywistość tak jak my. Ciekaw jestem jak my byśmy się zachowywali bez nowoczesnej technologii, bibliotek, czy Internetu. Z kolei ich kość gnykowa, podobna do naszej wskazuje, że mieli w pełni rozwiniętą mowę ludzką.

Większość kreacjonistów uważa neandertalczyków jako potomków Noego po rozproszeniu pod wieżą Babel. Szkieletowe i archeologiczne dowody zdecydowanie popierają pogląd, że neandertalczycy to w pełni ludzkie istoty stworzone na obraz Boży i pochodzą od Adama i Ewy.

1 komentarz:

  1. Bardzo dobre zdjęcie! No proszę, cechy ogniw pośrednich to zwyrodnienia normalnych organizmów. Teoria ewolucji to wciąż tylko teoria.

    OdpowiedzUsuń